טיפול פרטני, ליווי אנשים במצבי שינוי ומשבר משתנים

 

 
 מדוע טיפול ?  
התמודדות עם חולי, כאב, שינויים ומשברים הינם חלק ממהלך החיים, לרב מצבים אלו מפרים את האיזון והשגרה.  ההנחה היא, שגם במצבי חולי, מצוקה ומשבר המאמץ העיקרי של האדם הוא להתמודד וליצור איזון מחודש, אם כי היעילות של מאמציו לעיתים לא מובילה לפתרון, אם בשל מיעוט אפשרויות של משאבים ואם בשל צמצום במשאבים קיימים.

מצב מצוקה אישי עלול להתפתח למשבר מתמשך בעקבות ניסיונות חוזרים ונשנים של היחלצות ממנו שאינם פותרים את הבעיה. במקרים רבים ההתמודדות עם המצוקה והשינוי האישיים מתנהלת באופן מוצלח ועצמאי, בזכות חוסנו הנפשי של האדם, יכולתו להתגבר על קשיים ולהסתגל לשינויים,  וכן בזכות מעגלי התמיכה אשר מקיפים אותו.  
משפחה וחברים קרובים עשויים להוות מרכיב חשוב ביכולת להתמודד עם מצוקה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם האדם מתקשה להתמודד לבד, חש מוצף רגשית, מבולבל, פגיע  ומתקשה להכיל את השינוי,במקרים כאלה יש צורך בטיפול כעזרה חיצונית בשילוב כוחותיו והמשאבים שיש לאדם .
התפיסה המקצועית המשותפת לכלל המטפלים במרכז שלנו (בתחומים השונים) נשענת על השילוב בין טיפול רגשי, תמיכה ועיבוד המשבר, מיצוי זכויות וחיבור למשאבים בקהילה הרלוונטים לאדם לצד חזרה לתפקוד ועצמאות מרביים אפשריים.


הטיפול במרכז ניתן ע"י מטפלים מומחים בתחומים השונים.
משך הטיפול ושיטת ההתערבות נקבעים בהתאם למצבו של האדם, הטיפול  יכול להיות קצר מועד ממוקד בעיה ומטרה, וארוך יותר- לטיפול ממושך בבעיות וקשיים מתמשכים.
המפגשים מתקיימים באיזור הדרום, באר שבע והסביבה. המטפלים במרכז נהנים מהדרכה פרטנית על ידי, משתתפים בהכשרות והעשרות בתחומים השונים.

טיפולי בית "רחוק מהקליניקה"
  • קשר, ליווי וטיפול פרטני עבור אנשים המתמודדים עם משברים, חולי ומוגבלות ממושכים טרום הכרתם כנכים בביטוח לאומי וקבלת ליווי שיקומי במסגרת ביטוח לאומי וסל שיקום, כמו כן מיצוי זכויות לעזרה ולמימוש עצמי .
  • הטיפול כולל קשר תמיכתי, תהליכי הכרה וקבלת המוגבלות הקיימת, מיצוי זכויות, ליווי, הכוונה והפנייה לביטוח לאומי ושירותים מתאימים בקהילה להכרה בקושי ובמוגבלות, מימוש תהליכי שיקום במדינה לרבות סל שיקום ותמיכה בהשתלבות במערכות השיקום בקהילה.
 
  • ליווי, סיוע, והכוונת בני משפחה וצוותים בקהילה בהתמודדות עם אדם קרוב אשר שרוי במשבר ולעיתים מסרב להכיר במצבו ובצורך לקבלת עזרה כלשהיא.  הסיוע יתמקד בתכנון תהליכי התערבות ראשוניים בסביבתו הטבעית של האדם ובבניית תכנית ליווי וטיפול מותאמת סביב מצבי משבר התנהגותיים ונפשיים תוך כדי גיוסו של האדם . ההתערבות כוללת בחינת מענים תומכים ומותאמים בקהילה להמשך טיפול. (לעיתים גם בסיוע חונך/מדריך)
  • הליווי מתקיים בסביבתו הטבעית של האדם, ניתן על ידי גילה רשף ואנשי מקצוע מנוסים המתמחים בתחום המלווים על ידי. (פרטי התקשרות נוספים ימסרו למעונינים)
  • במרכז ניתן לקבל גם ייעוץ פסיכיאטרי ראשוני, ייעוץ וליווי בשעת חירום, סיוע במיצוי זכויות, קבלת ידע ומידע רלוונטיים לבעיה הקיימת.
 
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק