טיפול פרטני, ליווי אנשים במצבי שינוי ומשבר משתנים

 מדוע טיפול ?

התמודדות עם חולי, כאב, שינויים ומשברים הינם חלק ממהלך החיים. לרב מצבים אלו מפרים את האיזון והשגרה. ההנחה היא, שגם במצבי חולי, מצוקה ומשבר המאמץ העיקרי של האדם הוא להתמודד וליצור איזון מחודש, אם כי היעילות של מאמציו לעיתים לא מובילה לפתרון, לעיתים בשל מיעוט משאבים ולעיתים בשל צמצום במשאבים קיימים. מצב מצוקה אישי עלול להתפתח למשבר מתמשך בעקבות ניסיונות חוזרים ונשנים של היחלצות ממנו שאינם פותרים את הבעיה. במקרים רבים ההתמודדות עם המצוקה והשינוי האישיים מתנהלת באופן מוצלח ועצמאי, בזכות חוסנו הנפשי של האדם, יכולתו להתגבר על קשיים ולהסתגל לשינויים, וכן בזכות מעגלי התמיכה אשר מקיפים אותו. 
משפחה וחברים קרובים עשויים להוות מרכיב חשוב ביכולת להתמודד עם מצוקה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם האדם מתקשה להתמודד לבד, חש מוצף רגשית, מבולבל, פגיע ומתקשה להכיל את השינוי, במקרים כאלה מומלץ להיעזר בטיפול כעזרה חיצונית, בשילוב כוחותיו ומשאביו של האדם.
 
הטיפול במרכז ניתן ע"י מטפלים מומחים בתחומים שונים.
משך הטיפול ושיטת ההתערבות נקבעים בהתאם למצבו של האדם, הטיפול  יכול להיות קצר מועד ממוקד בעיה ומטרה, וארוך יותר- לטיפול ממושך בבעיות וקשיים מתמשכים.
המפגשים מתקיימים פרונטלי בקליניקות באיזור הדרום, באר שבע, שדרות, אשקלון והסביבה ובזום בכל הארץ.
המטפלים במרכז נהנים מהדרכה, משתתפים בהכשרות והעשרות בתחומים השונים.
 

סוגי טיפול :

  1. טיפול פרטני פסיכותרפי - לאנשים המתמודדים עם מצבי שינוי, משבר, צמיחה והתפתחות.
  2. טיפול זוגי ומשפחתי  - לזוגות ומשפחות הנמצאים בצומת דרכים משותפת וזקוקים לתהליך טיפולי משותף בשגרה ובמשבר
  3. טיפולי בית "רחוק מהקליניקה"- טיפול במצב נפשי מורכב אשר אינו מאפשר יציאה מהבית לקבלת טיפול.
  4. ליווי בתהליכי מיצוי זכויות, הכרה בביטוח לאומי, הכוונה והפנייה לשירותים ציבוריים רלוונטיים.
  5. שירותי טיפול מרוכזים לחברות, ארגונים, קיבוצים  - את הטיפולים הללו ניתן לקבל גם באופן מרוכז בחברות, ארגונים, קיבוצים ומפעלים בדרום.
 
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק